Linia


Blog Ślubny by Katarzyna Dyngosz

Bukiet Ślubny – Jak Wybrać Ten Idealny?

Bukiet ślubny jest dla Panny Młodej niczym biżuteria – odpowiednio dobrany podkreśli urodę, wysmukli sylwetkę i rozświetli spojrzenie. Więc warto poświęcić temu tematowi trochę czasu.

bukiet ślubny
źródło: nouba.com.au

Często Panny Młode zastanawiają się, kiedy powinny zacząć rozglądać się za swoim wymarzonym bukietem. Niestety, myśl że w dniu ślubu pojadą rano do kwiaciarni i dostaną to, czego pragną jest błędna. W ten sposób wybór będzie znacząco ograniczony. Dodatkowo, może to spowodować dodatkowy stres, którego każda Panna Młoda chciałaby uniknąć.
Jeżeli chcesz u florystki zamówić tylko bukiet – miesiąc powinien być wystarczającym czasem na jego przygotowanie. Natomiast, jeśli pragniesz wiązankami kwiatów udekorować również salę i kościół, to tak naprawdę im wcześniej zarezerwujesz usługi florystki, tym lepiej.

Wybór kwiatów jest często ograniczony przez datę ślubu. Oczywiście, w dzisiejszych czasach, jeżeli pragniecie dostać piwonie w styczniu, to jest to do zrobienia. Ale za jaką kwotę? Kwiaty specjalnie sprowadzane z zagranicy mogą kosztować nawet 5 razy więcej niż w sezonie.

bukiet ślubny
źródło: nouba.com.au

A skoro już mowa o cenie – ile kosztuje bukiet? Nie ma na to jednej odpowiedzi. Przeważnie ceny bukietów ślubnych zaczynają się od 150 złotych. Jest to jednak uzależnione od ilości i rodzaju kwiatów, oraz czy są one łatwo dostępne w danym momencie.
Jeżeli chcecie zaoszczędzić, to warto zdecydować się na większe kwiaty – w większości płaci się za ich ilość, a te większe wystarczą w mniejszej ilości. Mimo to potrafią robić imponujące wrażenie i wyglądać bardzo bogato.

Ale jak wybrać ten odpowiedni? Warto czasami zaufać floryście – to on jest specjalistą i potrafi dobrać wyjątkowe kwiaty, które uczynią bukiet ślubny innym niż wszystkie. Poszukajcie inspiracji w Internecie lub omówcie dokładnie z florystą jaki jest styl i charakter Waszego przyjęcia. Jeżeli macie możliwość zobaczenia wcześniej prac wybranego florysty, to koniecznie je sprawdźcie! Wasze gusta muszą się pokrywać, aby bukiet spełnił Twoje oczekiwania w tym niepowtarzalnym dniu.

źródło: polkadotbride.com

Hitem jest teraz łączenie przeróżnych kolorów w swoich bukietach – na przykład – bordo i fuksja. Odpowiednio dobrane, razem z pastelowymi kwiatami będą wyglądać wyjątkowo pięknie.
Oczywiście, w Polsce klasycznie piwonia króluje w polskich bukietach ślubnych, razem z różą i eukaliptusem. Róże jest ciężko pominąć w bukiecie ślubnych. Na szczęście jest ich mnóstwo rodzajów – warto poszukać tych bardziej oryginalnych, w nietypowych kolorach.

We wstępie pisaliśmy już, że bukiet ślubny jest niczym biżuteria. Musi być więc odpowiednio dobrany do stylu sukni, jak i do samej Panny Młodej.
Przy skromniejszych sukienkach, te większe i bardziej zdobne bukiety sprawdzą się najlepiej. Bo jeżeli suknia sama w sobie jest bardzo bogata… cóż, co za dużo, to niezdrowo.
A co z samą Panną Młodą? Istnieje zasada, że drobne Panny Młode nie powinny mieć za dużych bukietów, które mogą je przytłoczyć. Większe Panny Młode mogą pozwolić sobie na obszerniejsze bukiety, natomiast te długie, kaskadowe z wiszącymi kwiatami zdecydowanie wysmuklą sylwetkę.
Do blondynek z jasnymi oczami będą pasować wszelkie pastelowe kolory. Brunetkom sprzyjają te słoneczne i wyraziste – jak czerwień i pomarańcz, które podkreślą ciemne włosy i oczy.

źródło: pointsave.net

Oczywiście, wszystko co opisaliśmy to tylko sugestie. Najważniejsze, by bukiet pasował do Panny Młodej i to jej podobał się najbardziej. Jest to temat bardzo obszerny, więc w przyszłości na blogu z pewnością pojawią się wpisy dotyczące różnych kształtów, kwiatów i kolorów bukietów ślubnych.

Dajcie nam znać, jak wyglądał Wasz bukiet lub o jakim bukiecie marzycie! Sprawdźcie też pozostałe wpisy dotyczące organizacji ślubu – na przykład, co trzeba wiedzieć o zaproszeniach ślubnych!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.