Linia


Blog Ślubny by Katarzyna Dyngosz

Gwiazda Betlejemska w Dekoracjach Ślubnych

Stało się już tradycją, że to właśnie Gwiazda Betlejemska ozdabia w okresie świątecznym nasze domy. Zresztą nie tylko nasze, jest obecna na całym świecie. Jeżeli planujecie ślub zimową porą może być to przepiękna i nieoczywista ozdoba!

Dlaczego zdecydować się na Poinsecję w tak wyjątkowym dla Młodych dniu? Ponieważ jest to jeden z niewielu kwiatów, które o tej porze roku cieszą tak wspaniałym i intensywnym kolorem. To właśnie dzięki swoim ozdobnym liściom zawojowała serca mieszkańców całej planety.

gwiazda betlejemska, tort
źródło: weddingwire.com

Gwiazda Betlejemska to nie tylko czerwień i zieleń – odmian jest naprawdę całe mnóstwo (ponad 150!). W dodatku, hodowcy ciągle chcą zaskoczyć nas jakimiś nowościami – nie tylko feerią kolorów, ale też ich wytrzymałością.

gwiazda betlejemska, bukiet
źródło: christmas.365greetings.com

Jeżeli same będziecie dekorować salę – zdecydujcie się na kupno kwiatów w hurtowni lub kwiaciarni. Bowiem to właśnie w kwiaciarni są najczęściej dobrane najlepsze warunki do jej przetrzymywania. Gwiazda Betlejemska pochodzi z Meksyku, więc potrzebuje mieć meksykańskie klimaty dookoła. Może się więc okazać, że na przykład taka z bazaru będzie lekko przemarznięta i wtedy nie wytrzyma zbyt długo.
Jeżeli kupicie kwiaty jakiś czas przed uroczystością pamiętajcie, że potrzebują one ciepła i słońca. Mogą stać przy oknie, ale najważniejsze by nie kłaść jej w przeciągu, ani za blisko kaloryfera. Nie może być też oczywiście zbytnio przelana, ani przesuszona – należy podlewać je raz na 2-3 dni (już lepiej przesuszyć niż przelać). Można dostać ją też w formie kwiatu ciętego. Kiedy kupujemy gwiazdy bardzo ważne jest, by były one zawinięte w papier i bardzo szybko starajcie się je przetransportować z ciepłego do ciepłego miejsca, tak aby zawsze była to temperatura plusowa.

gwiazda betlejemska
źródło: decoratio.co
gwiazda betlejemska
źródło: flourishfdstudio.com

Odmiany w Meksyku dorastają do 5 metrów wysokości, hodowlane natomiast przybierają specjalnie zminiaturyzowane formy i nie powinny przekraczać 1 metra. Im szybciej na początku grudnia zostaną zakupione, tym większy będzie wybór. W czym więc wybierać? Mamy wszystkie odmiany czerwieni, cętki, nakrapiania, morelowe, brzoskwiniowe, limonkowe, kremowe.

dekoracje poinsettia
źródło: denisejackson.tumblr.com
źródło: southernliving.com

Piękne Princettie, które są odmianą Poinsecji znaleźć można w odcieniach mocniejszego i słabszego różu. Najczęściej są to pastelowe odcienie, które są bardzo modne w tym roku na Święta. Do wyboru jest tak niesamowita feeria barw, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

gwiazda  betlejemska
źródło: bakker.com
gwiazda betlejemska, wieniec
źródło: alt.dk

A Wam jak podoba się zastosowanie Gwiazdy Betlejemskiej w dekoracjach weselnych? Czy są wśród Was jakieś zimowe Panny Młode? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! Zapraszam do pozostałych wpisów dotyczących dekoracji weselnych!1 thought on “Gwiazda Betlejemska w Dekoracjach Ślubnych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.