Linia


Blog Ślubny by Katarzyna Dyngosz

Jak poinformować o zaręczynach?

Stało się! On zadał to długo wyczekiwane pytanie, a Ty powiedziałaś „Tak”! Ale co teraz? Zanim jeszcze zabierzecie się do organizacji ślubu musicie o tym poinformować najbliższych! Ale jak poinformować o zaręczynach?

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, że o zaręczynach bliskiej Wam osoby dowiedzieliście się przez Facebooka? Mnie owszem. Nie powiem, żeby było to najprzyjemniejsze uczucie. Bo to chyba nie tak powinno wyglądać. Poczułam, że nie jestem ważna dla tej osoby. Jak więc uniknąć takiej sytuacji? Zapraszam do dalszej części.

Facebook jest teraz jednym z najważniejszych komunikatorów. Nie oszukujmy się – jeżeli tylko macie założone tam konto, to na pewno zdarzyło się Wam dzięki tej platformie śledzić życie Waszych znajomych. I o ile, o ślubie dalszego kolegi dowiadujecie się po zmianie statusu, albo zdjęciach z ceremonii, to nie jest to dobre miejsce, by powiadomić w ten sposób wszystkich.

Więc o czym należy pamiętać? Przede wszystkim o Waszej rodzinie i o jej uczuciach. Jak poczuliby się Wasi rodzice (jeżeli nie mają Facebooka), gdyby o Waszych zaręczynach dowiedzieliby się od przypadkowej osoby? Podobnie rzecz wygląda z najbliższymi przyjaciółmi.

jak poinformować o zaręczynach

Mam dla Was kilka pomysłów, jak poinformować Waszych bliskich, o tym ważnym wydarzeniu:

1) Uroczysta kolacja – albo i dwie. Jeżeli chcecie poinformować o zaręczynach jednocześnie obie Wasze rodziny – zaproście ich na obiad. Może być to kolacja przygotowana samodzielnie przez Was w domowym zaciszu lub w eleganckiej restauracji. Miłym gestem, niestety coraz rzadziej spotykanym w dzisiejszych czasach, jest poproszenie o rękę ojca przyszłej Panny Młodej. Koniec końców to Wasza decyzja, jednak sam gest na pewno będzie mile widziany. Podarowanie przy tym bukietu kwiatów obu przyszłym teściowym też sprawi, że będą na Was spoglądali jeszcze bardziej przychylnie. Dodatkowo, jeżeli jesteście blisko z Waszymi dziadkami, ich również warto zaprosić tego dnia i wznieść toast za przyszłą Młodą Parę!

2) Impreza zaręczynowa – Wy już wiecie, a Wasi przyjaciele ciągle nie. Zaproście wszystkich na domówkę lub do klubu, gdzie w kręgu najbliższych znajomych pochwalisz się swoim olśniewającym pierścionkiem! Przyjaciółki z pewnością nie pozwolą Ci pominąć nawet najmniejszego szczegółu!

3) Telefon – Mieszkacie daleko? Albo wyjechaliście na wakacje, a nie możecie wytrzymać, aby się podzielić taką nowiną? Zadzwońcie! Osobista rozmowa ciągle znaczy dużo więcej niż krótka wiadomość. Ale być może warto trzymać tą słodką tajemnicę, aż do Waszego powrotu?

4) Social Media – to opcja tylko wtedy, gdy wszyscy Wasi najbliżsi są już poinformowani. Być może nie będzie to już dla wszystkich „hot news”, ale z pewnością nikt nie zostanie urażony. No to pora czekać na setki polubień i moc gratulacji!

A Wy jak poinformowaliście o swoich zaręczynach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! Sprawdźcie również inne wpisy z serii Zaręczynowej!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.