Linia


Blog Ślubny by Katarzyna Dyngosz

Makijaż natryskowy

Czy któraś z Was, drogie przyszłe Panny Młode, słyszała już o metodzie nakładania makijażu natryskowego? Nie? W takim razie nadeszła pora, żebyście usłyszały! Zapraszam do lektury!

Metoda nakładania makijażu airbrushem jest metodą kropkową. Dzięki niej jesteśmy w stanie uzyskać niezwykle naturalny efekt na skórze, w bardzo szybki sposób. Do tego celu niezbędny jest specjalny sprzęt, do którego wlewa się odpowiednio dobrany podkład i rozpyla za pomocą aerografu odpowiednią dawkę podkładu, różu, bronzera czy rozświetlacza. Przejścia pomiędzy kolorami i odcieniami kosmetyków są niemalże niewidoczne.

Makijaż natryskowy wymyślono specjalnie na użytek filmu, a dokładniej technologii HD. Makijaż wykonany tą metodą jest niewidoczny na skórze podczas zbliżeń. Dodatkowo, jest również wykorzystywany podczas pokazów Victoria’s Secret
To urządzenie rozpyla równomiernie podkład po twarzy, więc wystarczy go naprawdę niewielka warstwa. Jednak trzeba zaznaczyć, że jest ono głównie wykorzystywane przez profesjonalistów. Osiągnięty efekt będzie bardzo długotrwały, skóra będzie wyglądała idealnie – niektóre z podkładów utrzymują się nawet do dwóch dni. Za pomocą tej techniki można pomalować skórę twarzy, ale zdecydowanie nie oczy – tu zostajemy wierni tradycyjnym pędzlom.

Jakie są efekty? Idealna, rozświetlona, wygładzona skóra, przykryte niedoskonałości.
Kto korzysta z tego typu sposobu nakładania makijażu? Gwiazdy, takie jak Weronika Książkiewicz, Olga Bołądź, Ewa Chodakowska, Danusia Stenka, Kinga Preis.

Wykonanie profesjonalnego makijażu natryskowego kosztuje mniej więcej 150-300 zł. Cena zależy od doświadczenia makijażystki, produktów i klasy sprzętu używanych podczas makijażu oraz miasta zamieszkania.
Jednak zanim zdecydujesz się na makijaż natryskowy, warto wziąć pod uwagę kilka szczegółów. Tego typu metoda bazuje na silikonowych kosmetykach, które zapychają skórę i sprawiają, że nie oddycha. Zbyt częste stosowanie może więc znacznie pogorszyć stan cery, dlatego warto ją sobie zarezerwować tylko na specjalne okazje.

Makijaż natryskowy – co Wy na to? Czy wypróbujecie tej metody przed ślubem? A może się już na nią zdecydowałyście? Jeżeli tak, to koniecznie dajcie znać w komentarzach!
Mam nadzieję, że nie przegapiliście ostatniego wpisu – klik!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.