Linia


Blog Ślubny by Katarzyna Dyngosz

Śluby Gwiazd – Caroline Aleksandra von Hochberg i Jasper Schulz

To pierwszy taki ślub od prawie 100 lat. Książęce zaślubiny przyciągnęły do Wałbrzyskiego zamku 40. gości z Niemiec, między innymi hrabiów i baronów z rodu Hochbergów. Jest to jedna z najbardziej znanych rodzin arystokratycznych, do których zamek należał przez 434 lata, aż do 1943 roku. Zakochani – Caroline Aleksandra von Hochberg i Jasper Schulz – wzięli ślub w sobotę 1 grudnia 2018 roku.

Hrabianka Caroline Aleksandra von Hochberg na Roztoce, baronówna na Książu, marzyła by najważniejszy dzień w życiu był jak z bajki oraz, by nawiązywał do historii i rodzinnych tradycji. Nie zabrakło wiktoriańskiej karety, chóru myśliwych (Chór Rogów Myśliwskich Knieja) grających na rogach wymyślonych przez przodka Panny Młodej i kwiatów z pobliskiej palmiarni. Dla gości przygotowano tramwaje konne.

Menu podyktowane było historią Hochbergów. Na przystawkę podano tatar z tuńczyka z szalotką i konfiturą z czerwonej cebuli. Głównym daniem została polędwica z sarny, a na deser goście mogli rozsmakować się w suflecie czekoladowym z sosem malinowym. Na przyjęciu nie zabrakło również kawioru i ostryg, a na weselnym torcie pojawił się herb rodowy.

Caroline Aleksandra von Hochberg jest 71. Panną Młodą z rodu Hochberg, która wzięła ślub na Zamku Książ po 100 letniej przerwie. Na co dzień pracuje w firmie ojca, ale także kieruje swoją własną stadniną. Natomiast Pan Młody jest menadżerem informatyków w dużej korporacji. Państwo Młodzi, w związku ze ślubem, nie otrzymali równorzędnych tytułów.

Hrabianka wybrała bardzo prosty fason sukni ślubnej bez rękawów, zupełnie bez ozdób. Suknia w talii przewiązana była delikatną tasiemką, która podkreślała figurę Panny Młodej. Na głowie miała założony wianek, a włosy w większości rozpuszczone.

Ciekawostką może być to, że wcale nie trzeba mieć hrabiowskiego tytułu, by spełnić marzenia o ślubie na zamku. Zamek Książ zaprasza narzeczonych do zorganizowania ślubnej ceremonii w arystokratycznej rezydencji. Na stronie internetowej można znaleźć rozpiskę wolnych terminów na rok 2019 i 2020.

Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie o Royal Wedding w Polskim wydaniu – koniecznie dajcie znać w komentarzach. Napiszcie też, co sądzicie o wyglądzie Panny Młodej tego dnia. Naszym zdaniem nie robi wielkiego wrażenia. Jeżeli macie ochotę, sprawdźcie również Nasze podsumowania Royal Wedding Katarzyny i Wilhelma oraz Meghan i Henryka. Do następnego!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.